RUMENKA ONLINE
Cenjeni sugrađani,
“RUMENKA ONLINE“ - je idealno mesto za Vaše online druženje, sa rumenčanima iz
matice i rasejanja. Pridružite nam se, i oplemanite ovaj virtuelni kutak
svojim tekstovima i fotografijama. Drugim rečima, popularišite Rumenku
i ujedno se na jedan lep i civilizovan način družite sa sugrđanima, razmenjujući
korisne informacije, znanje, uspomene, dogodovštine i još mnogo toga...
Dakle, na Vama samima je izbor dali ćete uzeti aktivnog učešća u radu
našeg portala, ili pak ne.
Da bi ste pristupili ostalim sadržajima, voljom WebMastera morate biti
registrovani i ulogovani. Registracija je besplatna, i ne boli. Surprised
Svima koji nam se pridruže želim dobrodošlicu. Onima koji ovde odustanu
i krenu drugde, želim mnogo sreće nimalo ih ne osuđujući, jer bih možda i sam
na njihovom mestu isto postupio. Ako se kasnije predomislite i vratite, dobro došli.

MATURANTI 397439

Kontakt adresa: rumenka_online@yahoo.com

Join the forum, it's quick and easy

RUMENKA ONLINE
Cenjeni sugrađani,
“RUMENKA ONLINE“ - je idealno mesto za Vaše online druženje, sa rumenčanima iz
matice i rasejanja. Pridružite nam se, i oplemanite ovaj virtuelni kutak
svojim tekstovima i fotografijama. Drugim rečima, popularišite Rumenku
i ujedno se na jedan lep i civilizovan način družite sa sugrđanima, razmenjujući
korisne informacije, znanje, uspomene, dogodovštine i još mnogo toga...
Dakle, na Vama samima je izbor dali ćete uzeti aktivnog učešća u radu
našeg portala, ili pak ne.
Da bi ste pristupili ostalim sadržajima, voljom WebMastera morate biti
registrovani i ulogovani. Registracija je besplatna, i ne boli. Surprised
Svima koji nam se pridruže želim dobrodošlicu. Onima koji ovde odustanu
i krenu drugde, želim mnogo sreće nimalo ih ne osuđujući, jer bih možda i sam
na njihovom mestu isto postupio. Ako se kasnije predomislite i vratite, dobro došli.

MATURANTI 397439

Kontakt adresa: rumenka_online@yahoo.com
RUMENKA ONLINE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

MATURANTI

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1MATURANTI Empty MATURANTI Pet Avg 28, 2009 6:12 pm

WebMaster


Webmaster
Webmaster

Izvor:
MATURANTI Oglasniklevo209

MATURANTI Prvimaturanti

Junskih dana 2008,godine navršilo se tačno 50 godina otkako su prvi Rumenčani završili Osnovnu školu "Sveti Sava" i krenuli u veliki svet. Jubilej vredan pažnje, jubilej kojim se ponose i oni koji ga obeležavaju i oni drugi. Nažalost, ne svi... Pola veka nakon male mature, prvi rumenački maturanti nisu mogli ponovo sesti u svoje skamije.


– Bezbroj puta obraćali smo se direktoru škole Svetozaru Kozarovu, ali on za nas, jednostavno, nije hteo da čuje. A tražili smo samo da nas pozdravi i omogući nam da uđemo u učionice. Nažalost, doživeli smo da s razrednim starešinom Đorđem Dražićem i nastavnikom Milanom Jovanovićem veći deo susreta prestojimo u predvorju škole, jer su učionice i Svečana sala bile zaključane. Tek je na kraju, posle neprijatnog ubeđivanja, radnik škole ipak otključao jednu učionicu, pa smo se našli u školskim klupama. O tradicionalnoj prozivci nije moglo biti ni reči, jer nam je školski dnevnik bio nedostupan – priča Justina Kiči u ime školskih drugarica i drugova.

Iako je utisak bio prilično mučan, nekadašnji osnovnoškolci nisu dozvolili da im slavlje bude do kraja pomućeno.

– Uzbuđenje i radost zbog ponovnog susreta u klupama učinili su da nam simpatične budu i situacije u kojima poneko nije prepoznao školskog druga. Posebno nas je oduševio razredni starešina Đrođe Dražić, koji nas je pozdravnim rekavši: "Kako ste, deco?", i u trenutku nas vratio u vreme pre pet decenija. Nažalost, naš stari direktor Đorđe Drmanović nije više među živima, ali smo sigurni da se njemu ovakav prospust sadašnjeg direktora škole Svetozara Kozarova nikad ne bi dogodio. Ipak, i njega pozdravljamo i želimo mu uspešan rad, ali bi trebalo da zna da nas je njegovo ignorisanje veoma zabolelo čuli smo od naše sagovornice.


Pedesetogodišnjici male mature u rumenčakoj OŠ "Sveti Sava" prisustvovali su: Laslo Nađ, Ištvan Šmit, Mladen Radujkov, Maša Laslo, Ferenc Koči, Julijana Štandi, Sofija Koska-Popović, Darinka Jockov-Lomić, Justina Cerovec-Kiči i Ester Balog, dok desetak učenika nije moglo doći.





Kozarov: Omogućio sam proslavu

Direktor Osnovne škole "Sveti Sava" u Rumenki Svetozar Kozarov izneo je poptuno suprotne tvrdnje.

– Maturanti koji su slavili obratili su mi se, pa sam im omogućio da proslave maturu u školi. Radnik škole ih je dočakao i otključao im vrata. Čak sam planirao da ih lično pozdravim, ali tih dana nisam bio u Rumenki. Stvarno ne vidim da je bilo nesporazuma, a organizatorka Justina Kič može mi se u svakom trenutuku obratiti. Ona, inače, nije bila u grupi koja je organizovala proslavu i s kojom sam razgovarao – napomenuo je Kozarov.

https://rumenka.serbianforum.info

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu